Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Gorzowskie Przedszkolaki to Zdrowe dzieciaki

Gorzowskie Przedszkolaki to Zdrowe dzieciaki
9 kwietnia 2024 r. razem z Miejskim Przedszkolem Integracyjnym nr 9 "Na Zielonym Wzgórzu" i Zespołem Szkół Gastronomicznych w Gorzowie Wielkopolskim byliśmy organizatorem Międzyprzedszkolnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu "Gorzowskie dzieciaki to zdrowe przedszkolaki". Patronat nad tym wydarzeniem objął Lubuski Kurator Oświaty.
W konkursie brały udział trzyosobowe zespoły z 15 gorzowskich przedszkoli. Dzieci miały do wykonania zadania praktyczne: ułożenie planu dnia w przedszkolu ze szczególnym uwzględnieniem czynności higienicznych, uzupełnienie piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, przygotowanie zdrowego owocowego szaszłyka. Musiały także wykazać się wiedzą na temat tego, jak powstaje miód. A że zdrowie to również ruch, to do tańca zaprosiła wszystkich pszczółka Maja. Każda drużyna miała swojego opiekuna, czyli uczennicę lub ucznia Zespołu Szkół Gastronomicznych.
W jury konkursu zasiedli:
Pani Ewa Dera- nauczyciel przedmiotów zawodowych
Pan Dawid Szkudlarek- nauczyciel przedmiotów zawodowych, szef kuchni
Pan Dawid Tillmann- kierownik szkolenia zawodowego
Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Koniecznemu, dyrektorowi Zespołu Szkół Gastronomicznych za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia oraz za umożliwienie współpracy dzieci z młodzieżą szkoły. Dziękujemy również szanownemu jury za wyrozumiałość i życzliwość wobec wszystkich przedszkolaków. Oczywiście podziękowania należą się również paniom dyrektorkom przedszkoli organizujących konkurs- pani Annie Drewnowskiej- Frątczak oraz pani Małgorzacie Dąbrowskiej. I chyba najważniejsze podziękowania- dla wszystkich przedszkolaków, które dzisiaj wykazały się tak rozległą wiedzą i umiejętnościami oraz radosnym uśmiechem! Dziękujemy ich nauczycielkom, które przygotowywały drużyny do konkursu.
Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu świetnie poprowadziły pani Beata Rzewińska oraz Aleksandra Krukowska. Im również należą się wielkie brawa!
Mamy nadzieję, że spotkamy się znów za rok!
 
(tekst za: Fb: Miejskie Przedszkole Integracyjne nr9)
Data dodania: 2024-04-11 20:57:07
Data edycji: 2024-04-11 20:58:24
Ilość wyświetleń: 72
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej